Recent news​

STYCZEŃ

W dniu 16.01.2011w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Kościuszki 14 w Ostródzie odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. W egzaminie wzieło udział bliso stu trenujący z Ostródy jak i Iławy. Egzamin wszyscy zdali z wynikiem pozytywnym.Nad bezpieczeństwem uczetników czuwali ratownicy medyczni.

 

LUTY

Podczas ferii zimowych blisko 70 uczestników wzięło udział w XIII Zimowej Akademii Kyokushin Karate organizowanej przez nasz klub. Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem wśród mieszkańców powiatu Ostródzkiego. Wiele dzieciaków oraz osób dorosłych mogło spędzić z nami na sportowo czas. Dzięki naszym akademiom staramy się przybliżyć społeczności ostródzkiej naszą sztukę walki.

Podczas zajęć można było poznać techniczne aspekty Kyokushin Karate, elementy boksu oraz walki w parterze. Najmłodsi podczas wspólnego treningu mieli możliwość trenowania z utytułowanymi zawodnikami naszego klubu podpatrując ich technikę oraz zaprzyjaźnionym sensei Tomaszem Gąską (1 Dan) z Iławskiego Klubu Kyokushin Karate. Podczas naszej Akademii odbył się tradycyjny bal przebierańców na którym świetnie bawili się również rodzice. Po raz pierwszy na naszym balu do tańca przygrywał wspaniały zespół muzyczny AMBIT na co dzień obsługujący bale wesela oraz dancingi  Na zakończenie akademii uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W dniu 20.02.2011 nad jeziorem Jeziorak w Iławie odbyła się I KĄPIEL MORSÓW - IŁAWA 2011 organizowana przez Iławski Klub Kyokushin Karate którą oglądała ponad 100 osobowa widownia.Z naszego klubu udział wzięła siedmioosobowa grupa w składzie: sensei Artur Małż oraz senpai :Jarosław Ławnicki, Agnieszka Karłowicz, Maja Kutryb Wójcik, Marcin Żegunia, Krzysztof Kaniowski, Pauilina Brzozecka. Wszyscy oprócz sensei Artura wchodzili pierwszy raz do lodowatej wody. Temperatura powietrza miała około -13 stopni . Iławscy strażacy około godziny wykuwali wielki przerębel do którego weszło łącznie około 50 osób. Byli to nie tylko karatecy ale tez członkowie klubu Morsa min z Kwidzyna, Suszu ,Purdy ,Iławy i innych. Najmłodsza uczestniczka kąpieli miała 4 latka. Przed wejściem do wody rozgrzewkę poprowadziła sensei Tomasz Gąska z IKKK a następnie odbył się krótki pokaz Tamashiwari w wykonaniu sensei Artura Małż i Tomasza Gąski.

Podczas Balu Mistrzów Sportu w Hotelu Anders w Starych Jabłonkach poznaliśmy 10 najpopularniejszych sportowców Ostródy 2010 roku. W 15. Plebiscycie "Gazety Ostródzkiej" zawodnik Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate Piotr Sidor zajął III miejsce. Było to  jak dotąd najwyższe miejsce w plebiscycie jakie zajęli nasi zawodnicy. Poprzednie należało również do Piotra ,gdzie zajął 5 miejsce.

 

MARZEC

 W dniu 8 marca odbył się uroczysty trening z okazji Dnia Kobiet podczas którego każda Pani będąca w tym dniu na treningu otrzymała kwiaty oraz drobne upominki.

KWIECIEŃ

W dniu 09.04.2011 dwudziestocztero osobowa grupa najmłodszych zawodników z Ostródzkiego i Iławskiego Klubu Kyokushin Karate wspólnie z sensei Arturem i senseiTomkiem udała się na seans 3D do Kina Helios w Olsztynie na film pt" RIO. Film wszystkim bardzo się podobał i na pewno nie była  to ostatnia wycieczka, która została zorganizowana przez nasze Kluby.

 W dniu 16.04.2011 w Ostródzie odbyły się XXI Ostródzkie Biegi Uliczne. W zawodach tych nie zabrakło również członków Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate. Najlepiej spisała się NATALIA STACHOWICZ ,która w biegu KLAS III i IV SP na 500 m zajęła II miejsce. Inni członkowie naszego klubu zajęli następujące miejsca:

BIEG SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH- CHŁOPCY na 2000m- VI miejsce PIOTR SIDOR

BIEG PRZEDSZKOLAKÓW – CHŁOPCY na 200 m- IV miejsce JERZY WYSOCKI

BIEG PRZEDSZKOLAKÓW – CHŁOPCY na 200 m- VII miejsce WIKTOR ZAWADZKI

BIEG KLAS I i II SP – CHŁOPCY na 500 m- V miejsce KACPER MAJEWSKI

BIEG KLAS V i VI – CHŁOPCY na 800 m- VIII miejsce DOMINIK RYNKIEWICZ

 

MAJ

W dniu 3 maja 2011r w Hali widowiskowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się XII Mistrzostwa Polski Juniorów z udziałem 141 zawodników z 45 ośrodków.Nasz klub reprezentował Dariusz Mirosław który walczył w kat. semi kontakt Juniorów Młodszych + 75kg. Po zaciętej walce eliminacyjnej po dogrywce niestety uległ swojemu przeciwnikowi. W dniu 07.05.2011r w Czeskiej Pradze odbył się IIIMiędzynarodowy Młodzieżowy Turniej Karate Kykokushin ,którego organizatorem był klub prowadzony przez vice mistrza świata open Jana Sokupa. We współzawodnictwie brało udział około 320 zawodników i zawodniczek z Czech, Niemiec, Austrii, Ukrainy, Polski, Węgier, Francji, Serbii, Słowenii w wieku 7-21 lat. Wszyscy zawodnicy rywalizowali w pełnokontaktowej walce wg reguł International Karate Organization. Ostródzki Klub Kyokushin Karate reprezentowało 11 zawodników dla których był to pierwszy zagraniczny start na międzynarodowym turnieju.Nasze Miasto Ostródę godnie reprezentowali :Piotr Sidor, Bartosz Tucki, Natalia Stachowicz, Jakub Schmidt, Daniel Marchlewski,Dominik Rynkiewicz, Jakub Żegunia,Patryk Lewandowski, Michał Bukowski, Dawid Trzeciak, Dariusz Mirosław. Najlepiej spisał się nasz utytuowany zawodnik Piotr Sidor który zajął II miejsce w kumite w kategori do 70 kg. Piotr w pierwszej walce wygrał przed czasem z zawodnikiem z Polski wygrywając przez ippon., drugą walkę wygrał z zawodnikiem z Francji natomiast w finale przegrał po zaciętej walce z zawodnikiem z Polski.Piotr cięzko przygotowywał się do tego turnieju na który wyjeżdzał zaraz po zakończonym egzaminie maturalnym. Musiał pogodzić egzamin maturalny z przygotowaniami do turnieju.Po jednej walce eliminacyjnej wygrali Jakub Schmidt,Jakub Żegunia, Bartosz Tucki. Poziom zawodów był bardzo wysokia wszyscy Ostródzcy zawodnicy dzielnie walczyli mimo to nie udało im sie odnieść większych sukcesów. Na drugi dzień po zawodach nasi zawodnicy i pozostali członkowie klubu oraz zawodnicy z zaprzyjaźnionego Iławskiego Klubu Kyokushin Karate mieli okazje zwiedzić Pragę i zrobić pamiątkowe fotografie.

W dniu 18.05.2011 zawodnicy naszego klubu wraz z sensei Arturem udali się do Iławskiego Klubu Kyokushin Karate na wspólny trening mający na celu weryfikację umiejętności zawodników zarówno iławskiego jak i ostródzkiego klubu przed zbliżającymi się zawodami które odbędą się  w dniu 29.05.2011 w Ostrowi Mazowieckiej. Głównym aspektem treningu było kumite w formule full kontakt i semi kontakt. Nie zabrakło również elementów ido-geiko oraz kata. Treningi miały również na celu intergrację dzieci i młodzieży z naszych klubów.

W dniu 28.05.2011 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Kyokushinkai IKO VII Turniej Karate Kyokushinkkai dla Dzieci i Młodzieży z okazji Dnia Dziecka Ostrów Mazowiecka 2011. W zawodach uczestniczyło blisko 270 zawodników z osiemnastu klubów z polski. Ostródę reprezentowało dziewięciu zawodników w tym: Tucki Bartosz, Żegunia Jakub, Rynkiewicz Dominik, Bukowski Michał,Marchlewski Daniel, Chrostowski Bartłomiej, Trzeciak Dawid, Wójcik Tymoteusz, Mirosław Dariusz. Praktycznie w każdej kategorii wagowej było bardzo wielu zawodników stąd nasi zawodnicy musieli stoczyć zacięte pojedynki. Najlepiej spisali się Dariusz Mirosław ,który w formule semi kontakt pow.85kg zajął III miejsce, Trzeciak Dawid III miejsce w semi kontakt w kat. do 55kg oraz Bartosz Tucki w formule lekki kontakt w kat. Do 35 kg. Należy wspomieć że Bartek w swojej kategorii miał 22 zawodników oraz ,że są to pierwsze trofea sportowe brązowej trójki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CZERWIEC

 

Z okazji Dnia Dziecka, dzieci oraz młodzież trenująca w naszym klubie otrzymała słodycze oraz drobne upominki.

 

 

Podczas jednego z czerwcowych treningów do naszego dojo został zaproszony przez sensei Artura przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie sierżant Michał Jenczyk który jest między innymi specjalistą od udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Grupa zawodnicza miała okazję odbyć ponad 2 godzinne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Nasi zawodnicy mieli wykład teoretyczny sprawdzian w praktyce na specjalnym fantomie oraz AED czyli automatycznym zewnętrznym defibrylatorze. Uczestnicy szkolenia doskonalili udzielanie pomocy przy złamaniach, zranieniach, oparzeniach, stłuczeniach i innych niebezpiecznych sytuacjach mogących się zdarzyć w życiu codziennym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LIPIEC

 

 

W dniach 24.06.2011-02.07.2011r w Mikoszewie odbył się  obóz szkoleniowy karate kyokushin organizowany przez Ostródzki i Iławski Klub Kyokushin Karate w którym udział wzięło ponad 130 karateków z Ostródy, Iławy, Olecka, Warszawy, Grajewa. Głównym prowadzącym treningi był sensei Wojciech Rejterada 2 dan, który przybliżył taktykę walki kyokushin oraz kata. Zajęcia poprowadzili również sensei Radosław Mazurek 2 dan, sensei Robert Wojnowski 1 dan, sensei Tomasz Gąska 1 dan oraz sensei Artur Małż 1 dan ,który przybliżył   uczestnikom obozu zasady posługiwania się pałką wielofunkcyjną typu Tonfa. Podczas obozu panowała przyjemna rodzinna atmosfera, w której nie zabrakło mnóstwa zabawy, wycieczek i atrakcji. Uczestnicy mieli do dyspozycji oprócz kąpieli morskich również kąpiele w basenie, dyskoteki ,ognisko. Nie zabrakło również wycieczek do ZOO ,kina 5D na seans o smoku, który pluł prawdziwą śliną i zionął ogniem, przejazd kolejką wąskotorową oraz na starówkę w Gdańsku. Starsi uczestnicy mogli poznać lekcje historii udając się na teren byłego obozu koncentracyjnego w Sztutowie. Poza tym odbył się dwudniowy turniej piłki nożnej, turniej strzelania z wiatrówki. Następnie miał miejsce mecz kadra kontra uczestnicy w którym niestety ale kadra spisała się słabiej niż na macie..... Piątego dnia obozu odbył się poranny wspólny trening wszystkich uczestników przebywających na terenie ośrodka w Mikoszewie tj. zawodników kyokushin, uczestników Parafiady, sanbao (kung-fu), młodzieży z Rosji. Łącznie około 400 osób. Zgrupowanie zakończyło się egzaminem na stopnie szkoleniowe kyu, który to egzamin wszyscy zdali pomyślnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SIERPIEŃ

 

 

W dniach od 18.08.2011r do 31.08.2011 OKKK zorganizował VI Letnią Akademię Karate. Podczas jej trwania adepci nie tylko poznawai tajniki naszej sztuki walki ale brali również udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach organizowanych przez instruktorów. Na koniec akademii każdy z uczetstników otrzymał pamiątkowy dyplom a dla najmołodszych była niespodzianka w postaci występu Ostródzkiego czarodzieja Adama.

 

W związku zaproszeniem sensei Artur Małż uczestniczył w XXVI Letnim Obozie Karate zorganizowanym przez sensei Walemara Matykę z Augustowskieg Klubu Karate Kyokushin.W tym roku w "Letniej Szkole Karate" uczestniczyło 45 młodych karateków. Przyjechali oni miedzy innymi z Olecka, Grajewa, Białegostoku, Łomży, Iławy, Ostródy, Sokołowa Podlaskiego . Instruktorami byli : Wojciech Rejterada z Olecka, Dariusz Sernicki z Łomży, Artur Małż z Ostródy, Tomasz Gąska z Iławy, i Waldemar Matyka z Augustowa. Treningi - trzy, cztery dziennie, prowadzone były pod kątem Mistrzostw Świata. Podczas obozu odbyła sie nietypowa sesja zdjęciowa, która miała miejsce na Augustowskim moście.

 

 

 

 

 

WRZESIEŃ

 

 

W miesiącu wrześniu odbyły się zapisy do sekcji Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate. Powstały sekcje MMA oraz samoobrony dla kobiet.

 

W dniu 24.09.2011 odbył  się I Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin GALIZIA CUP-POLISH OPEN. W zawodach oprócz ekip Polskich wzięła udział  liczna ekipa z Ukrainy.  Łącznie w zawodach startowało 215 zawodników z 24 ośrodków. Ostródzki Klub Kyokushin reprezentowało 6-ciu zwodników: Piotr Sidor, Bartosz Tucki, Patryk Lewandowski, Dawid Trzeciak, Daniel Marchlewski, Dominik Rynkiewicz.Najlepiej spisali się:Dominik Rynkiewicz II miejsce w kategorii kumite kadet w 12-13 lat kat do 40 kg,który w walce finałowej uległ zawodnikowi z Leżajska, Dawid Trzeciak III miejsce w kat. kumite mężczyzn 14-15 lat do 60 kg oraz nasz medalista Piotr Sidor ,który po ciężkich walkach zajął III miejsce w kumite Full Kontakt młodzieżowców 18-21 lat w kat. do 70 kg. Należy wspomnieć, że wszyscy zawodnicy doskonale spisali się na tych zawodach w których mimo młodego wieku pokazali hart ducha w toczonych przez nich walkach. Jest to kolejny sukces naszych karateków na zawodach międzynarodowych co nas bardzo cieszy. Nasi zawodnicy oprócz zawodów mieli okazję zwiedzić południowe regiony Polski. Nasz wyjazd trwał w sumie 3 dni podczas których zwiedziliśmy Sandomierz oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy pomniku PATRIOTY w Stalowej Woli.

PAŹDZIERNIK

 

W dniu 02.10.2011 roku członkowie Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazu z okazji otwarcia Parku Collisa przy ul. 3-Maja  w Ostródzie. Był to jeden z wielu pokazów jakie członkowie naszego klubu dawali szerokiej publiczności na terenie Ostródy oraz poza jej granicami tym samym zachęcając dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w naszych treningach oraz zdrowego stylu życia.

 

W dniu 16.10.2011 odbył się I Turniej  Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów.W zawodach startowało 228 zawodników z 20 klubów .Ostródzki Klub Kyokushin Karate reprezentowało 16 zawodników oraz wieloosobowa grupa kibiców. Łącznie zawodnicy nasi zdobyli 8 medali w tym 6 brązowych, 1 srebrny,1 złoty. Wszyscy zawodnicy spisali się świetnie wielu z nich startowało pierwszy raz w konkurencjach kumite. Najlepiej spisał się nasz złoty medalista Daniel Marchlewski który wszystkie cztery walki wygrał przed czasem. Nasza debiutantka 10 letnia Zuzia Wierzbicka zajęła II miejsce wygrywając trzy walki przed czasem w czwartej walce przegrała jednak z zawodniczką z Warszawy. Również Piotr Siwkowski startując pierwszy raz na zawodach w formule full kontakt wygrał jedną z walk przez ippon.

 

W miesiącu październiku Ostródzki Klub Kyokushin Karate wzbogacił się o nowego instruktora.Wychowanek sensei Artura Małż ,senpai Sławomir Walczak w październiku 2011r ukończył pomyślnie kurs instruktorski o specjalności karate kyokushin zorganizowany przez Polski Związek Karate i zdał państwowy egzamin z oceną bardzo dobrą. Jest to już trzeci instruktor w naszym klubie. Podczas jednego z październikowych treningów sensei Artur Małż wręczył nowemu instruktorowi oryginalną karategę ICHIGEKI prosto z Japonii , która symbolizować ma nową drogę karate jaką jest prowadzenie zajęć z adeptami kyokushin. Obecnie senpai Sławek prowadzi grupę najmłodszą tj. dzieci w wieku 5-7 lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

LISTOPAD

 

 

Na strzelnicy Klubu Strzeleckiego "GARDA" Ostróda w ramach programowych zajęć sekcji samoobrony dla kobiet Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate podczas jednego z listopadowych weekendów odbyły się zajęcia z wyszkolenie strzeleckiego. Panie miały pierwszy raz możliwość strzelania z broni palnej amunicją ostrą. Na początek uczestniczki strzelały do tarczy sportowej z pistoletu "Margolin" a następnie do sylwetki z pistoletu TT wz. 33 kal 7,62x25. Na koniec nasze panie miały możliwosć wykonania strzelania ze strzelby Mossberg. Podczas dwóch pierwszych strzelań w klasyfikacji punktowej najlepszą okazała się Ewa Małż z liczbą punktów 46, drugie miejsce zajęła Martyna Osmańska 44 punkty, trzecie miejsce zajęła Ewa Warno-Pusch 39 punktów. Reszta pań wypadała równie dobrze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRUDZIEŃ

 

 

Z  dniem 02.12.2011r rusza nowa sekcja Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate w miejscowości Samborowo. Treningi będą odbywały się w każdy wtorek i piątek w godzinach 16.30-18.00.  Zajęcia odbywać się będą w Zespole Szkół w Samborowie przy ul. Szkolnej 8 . Natomiast treningi prowadzić będzie senpai Sławomir Walczak.

   

 

W dniu 06.12.2011 odbył się kolejny trening Mikołajkowy w którym nie tylko brali udział trenujący na codzień zawodnicy ale również rodzice i sympatycy Ostródzkioego Klubu Kyokushin Karate. W treningu uczestniczyło około 130 osób. Oprócz wspólnych ćwiczeń na trenigu pojawił się specjalny gość którym był Święty Mikołaj wraz ze swoją asystentką. Nasz gość spróbował swoich sił w kumite z najmłodszym adeptem naszego klubu. Niestety tym razem Mikołaj przegrał przez ippon :):):):). Po treningu Mikołaj zrobił z uczestnikami pamiątkowe zdjęcia oraz rozdał około 10kg cukierków. Członkowie naszego Klubu nie zapomnieli również o najbardziej potrzebujących i wzieli jak zawsze udział w akcji "Szlachetna Paczka" w której zebraliśmy dla jednej z rodzin naszego powiatu odzież , zabawki , żywność, przybory szkolne, oraz pieniądze.

     

 

W dniu10.12.2011r w Hali Orbita w Lublinie odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców z udziałem 126 zawodników reprezentujących 49 ośrodków Kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Ostródzki Klub Kyokushin Karate reprezentował nasz najbardziej utytuowany zawodnik Piotr Sidor który walczył w kategorii kumite full kontakt do 70 kg. Podczas zacietej rywalizacji nasz zawodnik uplasował się na VI miejscu co jest bardzo dobrym wynikiem gdyż są to pierwsze punkty zdobyte na zawodach rangi Mistrzostw Polski w tym roku przez nasz klub. W klasyfikacji ogólnej nasz klub zajął dziesiąte miejsce. Organizatorem mistrzostw był Lubelski Klub Kyokushin kierowany przez shihan Jacka Czerniec.

      W dniu 11.12.2011 w Iławie blisko 200 zawodników wzięło udział w

I RODZINNYM TURNIEJU KARATE KYOKUSHIN TRZECH DOJO który został zorganizowany przez Iławski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Tomasza Gąskę . Współorganizatorami byli sensei Artur Małż z Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate oraz sensei Dariusz Hrynowiecki z Akademii Sztuk Walki Szczytno-Rozogi. Celem turnieju była integracja pomiędzy zawodnikami oraz rodzicami z wyżej wymienionych klubów oraz przełamaniu stresu przed startami w zawodach większej rangi na terenie kraju zawodnikom którzy próbowali swoich sił pierwszy raz na tatami. Nowością wprowadzoną do tego turnieju opócz tradycyjnej rywalizacji w kata oraz kumite były konkurencje sprawnościowe dla rodziców oraz najmłodszych adeptów naszej sztuki walki. Podczas turnieju panowała wspaniała rodzinna atmosfera w której zarówno rodzice dopingowali swoje pociechy jak i pociechy dopingowały rodziców ,którzy z wielkim zaangażowaniem pokonywali tor przeszkód ułożony przez sensei Artura. Nie zabrakło również wspaniałych wypieków sporządzonych przez mamy naszych zawodników którymi zajadali się uczestnicy turnieju jaki i przybyli na zawody widzowie. Ostródzki klub reprezentowało ponad 60 zawodników. Zawodnicy Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate łącznie zdobyli 35 medali w tym 15 złotych, 11 srebrnych,9 brązowych co w klasyfikacji generalnej owocowało zajęciem I miejsca drużynowo. Najbardziej wysportowaną mamą z Ostródy okazała się pani Anna Małkowska natomiast najbardziej wysportowanym tatą okazał się pan Stefan Kołecki. Najepszym zawodnikiem turnieju został nasz zawodnik Bartosz Tucki.

 

 

W  miesiącach październik, listopad, grudzień odbył się cykl spotkań z  Terapeutą z Ośrodka Terapii Uzależnień podczas której przedstawił zagrożenia związane z nadużywaniem alkoholu, paleniu papierosów oraz zażywaniu środków odurzających.