top of page

Recent news​

STYCZEŃ

W dniu 15.01.2012r blisko 230 karateka uczestniczyło w egzaminie na stopnie szkoleniowe kyu, który tym razem odbył się w Iławie ,gdzie gospodarzem był Iławski Klub Kyokushin Karate. W egzaminie wzieły udział kluby współpracujące z IKO Kyokuishinkai-kan tj. Ostródzki Klub Kyokushin Karate, Akademia Sztuk Walk Szczytno oraz Iławski Klub Kyokushin Karate. Najmłodszy uczestnik biorący udział miał 5 lat natomiast najstarszy 54 lata. Egzamin był trudnym pięciogodzinnym egzaminem gdzie sensei położyli szczególny nacisk na aspekty techniczne i wytrzymałościowe zdających. Wszystkim którym udało sie pomyślnie zdac egzamin serdecznie gratulujemy. Ostródzki Klub Kyokushin Karate serdecznie dziękuję za pomoc w realizacji wyjazdu Żegludze Ostródzko-Elbląskiej Sponsorowi Głównemu Klubu.OSU.  

 

W dniach 23.01.2012-02.2012 odbyła się już kolejna edycja Zimowej Akademii Karate Kyokushin. Podczas 14 z kolei imprezy organizowanej przez nasz klub udział wzięło łącznie około 150 osób. Podczas zajęć nowi adepci naszej sztuki walki mieli okazję poznać elementy treningowe naszego stylu, gry zabawy oraz jak co roku zgodnie z tradycją wziąć udział w kolejnym balu przebierańców w którym wzięło udział przeszło 130 osób. Wszyscy bawili się świetnie przy muzyce wspaniałego zespołu muzycznego AMBIT. Oczywiście nie zabrakło podczas imprezy rożnego rodzaju konkursów. Jednym z nich był konkurs na najlepsze przebranie w którym miejsca zajęli:I- Wiktoria Krawiec-(japonka)II- Karolina Sidor-(służba zdrowia)III-Bartosz Malisz.-(czarnoksiężnik).

 

LUTY

Miło nam poinformować ,że zawodnik Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate Piotr Sidor w 16 Plebiscycie na 10 Najpopularniejszych sportowców Ostródy zajął II miejsce. W historii naszego klubu jest to najwyższy laur naszych zawodników. Należy wspomnieć ,że Piotrek w roku ubiegłym był na trzecim miejscu. Jest to dla nas ogromny zaszczyt ,że zajął on tak wysokie miejsce. Miłym zaskoczeniem był również fakt, że w pierwszej trójce znalazły się dwa kluby reprezentujące sztuki walki. Mowa tu o zawodniczce Karolinie Pawłowskiej z Gladiusa Ostróda. Wynik plebiscytu został ogłoszony na wspaniałym balu w hotelu Anders w Starych Jabłonkach przygotowanym przez Gazetę Ostródzką. Wszystkim osobom, które oddały głos na naszego zawodnika serdecznie dziękujemy.

 

MARZEC

W dniu 17 marca 2012 roku odbył sie II Turniej Karate Kyokushin IKO Mazovia Cup organizowany przez sensei Pawła Juszczyka IV dan. W zawodach wzięło udział 342 zawodników z 23 klubów współpracujących z IKO z terenu całej Polski. Ostródzki Klub Kyokushin Karate reprezentowało 25 zawodników, którzy rywalizowali w zaciętych walkach. Turniej w Józefowie był turniejem na wysokim poziomie w którym zawodnicy musieli stoczyć nie rzadko od 3-5 walk. Ostródzcy zawodnicy zdobyli łącznie 8 medali z czego dwa złote i sześć brązowych. Najlepiej spisali się debiutantka Emilia Tyszer zajmując I miejsca w kat. dzieci młodsze (dziewczęta, 2003 i młodsi)+28kg oraz jej rówieśnik Tymoteusz Wójcik w kat. dzieci młodsze (chłopcy,2003 i młodsi)-23kg. Natomiast brązowe medale zdobyli: Piotr Siwkowski kat. seniorzy +80kg Dariusz Mirosław kat. Juniorzy (1996-1994,do 18lat)+85kg Dawid Trzeciak kat. Młodzicy (1998-1997) -55kg Mariusz Kamiński kat.Dzieci (chłopcy,2002-2001) -28 kg Uszakowicz Cezary kat. Młodzicy (1998-1997)-48kg Siwkowski Hubert kat. Dzieci młodsze (chłopcy,2003 i młodsi)-30kg.

W klasyfikacji generalnej OKKK uplasował się na 11 miejscu drużynowo. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy ducha walki podczas turnieju tym bardziej że większość startowała pierwszy raz w turnieju. Serdecznie dziękujemy za pomoc Gminie Miejskiej w Ostródzie oraz sponsorowi głównemu klubu Zegludze Ostródzko-Elbląskiej. Dziekujemy również rodzicom którzy dopingowali Ostródzkich zawodników.

KWIECIEŃ

Pierwszym historycznym sukcesem zakończył się start Adama Martyniaka  zawodnika MMA TEAM OSTRÓDA działającym przy Ostródzkim Klubie Kyokushin Karate podczas  Puchar Polski Północnej Amatorskiego MMA, który odbył się w dniu 01.04.2012r w Elblagu. Nasz zawodnik ostatecznie zajął III miejsce. Walki Adama były bardzo widowiskowe czego dowodem było pierwsze starcie z zawodnikiem z Wejcherowa gdzie po 30 sekundach Adam wygrał przez poddanie przeciwnika zakładając mu duszenie trójkątne nogami. Drugim, startującym zawodnikiem był Piotr Siwkowski który po wyrównanej walce przegrał przez wskazanie sędziów. Sukces jest tym większy gdyż Ostródzka sekcja MMA działa od 7 miesięcy pod okiem wspaniałego szkoleniowca jakim jest Tomasz Sobczyński jednego ze współzałożycieli słynnego Arrachiona Olsztyn w którym był prezesem i szkoleniowcem. Myślimy że to nie pierwszy sukces Ostródzkiego MMA na matach Polski.

 

MAJ

W dniu 14 maja 2012 roku na hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, Ostródzki Klub Kyokushin Karate zorganizował II Międzyklubowy Trening Kyokushin Karate w którym uczestniczyło ponad 100 zawodników z Ostródy, Iławy oraz Akademii Sztuk Walki Szczytno. Motywem przewodnim zajęć było kumite oraz kihon. Trening poprowadził sensei Dariusz Hrynowiecki 2 dan, który skupił się na ćwiczeniach i technikach poprawiających szybkość w walce. Spotkanie trzech dojo miało również na celu integrację między naszymi klubami oraz pokazaniu młodzieży alternatywy i sposoby spędzenia wolnego czasu bez wszelkiego rodzaju używek jakimi są narkotyki, papierosy i alkohol. Z tego miejsca serdecznie chcieliśmy podziękować za nieocenioną pomoc Panu Piotrowi Mrozowskiemu Pełnomocnikowi ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz firmom: Żegludze Ostródzko Elbląskiej, Wagon Service Ostróda oraz Dr Hohn.

 

W dniu 26.05.2012r w Ostrowii Mazowieckiej odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushinkai Dzieci i Młodzieży. W zawodach brało łacznie udział 400 zawodników z 28 ośrodków z polski oraz klubu z Białorusi. Ostródę reperezentowało 23 zawodników. Poziom zawodów był bardzo wysoki gdyz udział w nich brała czołówka polskich klubów. Niektórzy z naszych zawodników musieli stoczyć po pięć walk aby stanąć na podium. Mimo to wiele walk nasi zawodnicy skończyli przed czasem wygrywając przez ippon . Każdy z zawodników Ostródzkich miał nie małą motywacje w tym dniu gdyż jak mówili chcą wygrac zawody dla swoich mam których swięto przypadło w dniu zawodów. I zawody te zakończyły sie jednynm z większych sukcesów naszego klubu gdyz zdobyliśmy 12 medali z czego było 8 brązowych, 2 srebrne i 2 złote. Kilku zawodników debiutowało w swoich walkach min. Maja Kutryb Wójcik która startowała razem ze swoim synem Tymkiem gdzie mamie poszło lepeij niż synowi i Karolina Sidor siostra naszego multimedalisty Piotra Sidora ,który obecnie boryka się z kontuzją kolana. Najbardziej emocjonującym finałem była walka Zuzi Żeguni która po dwóch dogrywkach uległa zawodnicce z Warszawy zajmując 2 miejsce.Ostródzki Klub Kyokushin Karate zajął drużynowo 8 miejsce. Chcieliśmy poodziękować Żegludze Ostródzko Elbląskiej oraz panu Piotrowi Mrozowskiemu Pełnomocnikowi Burmistrza ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pomoc w starcie naszych zawodników oraz Monice Birbach za wspaniałe zdjęcia które będą już wkrótce.

Złote Medale zdobyli:
Bartosz Tucki
Zuzanna Wierzbicka
 
Srebrne Medale zdobyli:
Zuzanna Żegunia

Dominik Rynkiewicz
 
Brązowe Medale zdobyli:
Natalia Stachowicz
Michał Bukowski
Dawid Trzeciak
Hubert Siwkowski
Emilia Tyszer
Adam Szałwiński
Karolina Sidor

Maja Kutryb Wójcik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CZERWIEC

 

Z okazji Dnia Dziecka, dzieci oraz młodzież trenująca w naszym klubie otrzymała słodycze oraz drobne upominki.

 

W dniu 13.06.2012 o godzinie 18.00 na ostródzkim Zamku nastąpiło uroczyste zakończenie III edycji kursu samoobrony, który ostródzcy policjanci, wspólnie z Ostródzkim Klubem Kyokushin Karate zorganizowali dla wszystkich chętnych kobiet. Zainteresowane panie rozpoczęły szkolenie już pod koniec kwietnia. Zajęcia te umożliwiły kursantkom poznanie prostych technik samoobrony, które przy użyciu niewielkiej siły powodują obezwładnienie potencjalnego napastnika. Panie miały mozliwosć trenowania wspólnie z instruktorami naszego klubu tj. sensei Arturem Małż, senpai Sławomirem Walczak, Tomaszem Sobczyńskim (MMA) oraz gościnnie z sensei Krzysztofem Puchalskim (Aikido). W zajęciach brali równiez udział policyjni instruktorzy: Michał Jenczyk (pierwsza pomoc przedmedyczna) oraz Robert Horodyłowski (instruktor wyszkolenia strzeleckiego) Oprócz tego uczestniczki rozmawiały z policyjnym psychologiem. Funkcjonariusze zorganizowali to wszystko po to, aby kobiety czuły się bezpieczne i pewne siebie. Podczas uroczystego zakończenia gratulacje wszystkim paniom złożył Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Krzysztof Fic.Trwający ponad półtora miesiąca kurs, nad którym patronat objął Urząd Miasta Ostródy, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Podczas szkolenia panie uczyły się różnego rodzaju dźwigni, uderzeń, kopnięć i padów, które pozwolą im obronić się w sytuacji realnego zagrożenia. Zajęcia prowadzili wykwalifikowani instruktorzy, którzy na co dzień służą w szeregach ostródzkiej jednostki. Psycholog przybliżył uczestniczkom między innymi sposoby postępowania w sytuacjach zagrożenia. W trakcie kursu, który trwał przez ponad półtora miesiąca, panie miały możliwość sprawdzenia swoich sił również na strzelnicy pod okiem policyjnego instruktora. Wszystkie zajęcia przypadły kursantkom do gustu, a niektóre z kobiet postanowiły dalej szlifować zdobyte umiejętności. W trakcie spotkania panie wypełniały anonimowe ankiety, w których nie szczędziły słów uznania dla prowadzących kurs instruktorów oraz policjantów za zorganizowanie tak potrzebnego ich zdaniem, kursu. Żałowały tylko tego, ze kurs dobiegł już końca.Podczas uroczystego zakończenia kursu gratulacje za hart ducha i wolę walki wszystkim przybyłym uczestniczkom złożył Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Krzysztof Fic. Na zakończenie panie otrzymały dyplomy, a dla "najtwardszej" seniorki w powiecie ostródzkim Komendant wręczył pamiątkową statuetkę. Słowa uznania panie usłyszały również od obecnych na spotkaniu przedstawicieli Urzędu Miasta. Policjanci na koniec obiecali, że dołożą wszelkich starań, aby takie zajęcia odbywały się cyklicznie. Uczestniczki nagrodziły organizatorów kursu owacjami na stojąco. Z tego miejsca Ostródzki Klub Karate Kyokushin chciałby serdecznie podziękować Ostródzkim mediom tj. Radiu Mazury,Gazecie Ostródzkiej, Telewizji Vectra oraz Panu Piotrowi Mrozowskiemu Pełnomocnikowi Burmistrza ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Żegludze Ostródzko- Elbląskiej sponsorowi głównemu naszego klubu.

 

W dniu 23.06.2012 r blisko 150 osób brało udział w II RODZINNYM PIKNIKU KYOKUSHIN KARATE organizowanym przez nasz klub. Impreza odbyła się na terenie super ośrodka wypoczynkowego ELEMIS w Starych Jabłonkach. Podczas uroczystego otwarcia imprezy sensei Artur podsumował nie mały dorobek Ostródzkiego klubu w minionym sezonie. Zarówno członkowie klubu jak i ich rodzice brali udział w różnego rodzaju konkursach, meczu piłki nożnej, podziwianiu występu naszego zaprzyjaźnionego czarodzieja ADAMA, pieczeniu kiełbasek, jedzeniu przepysznych ciast przygotowanych przez mamy,śpiewaniu, dyskotece oraz malowaniu twarzy.Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom pikniku oraz Panu Piotrowi Mrozowskiemu Pełnomocnikowi Burmistrza ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, właścicielom Ośrodka Elemis oraz firmie IGA-GAZ. Wszystkich już teraz serdecznie zapraszamy za rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LIPIEC

 

 

W dniach 30.06.2012-08.07.2012r w Ośrodku wypoczynkowym ”Korona” w Mikoszewie odbył się kolejny Letni Obóz Karate Kyokushin w którym udział wzięło 246 adeptów z IKO Dojo Ostróda, Iława, ASW Szczytno, Leżajsk, Łomża, Olecko, Zambrów. Gośćmi specjalnymi byli sensei Anna Kaczyńska-Youssfi 1 dan oraz sensei Skander Youssfi 3dan-(dojo operator Tunezja), którzy poprowadzili wspaniałe i wyczerpujące treningi dla grup zawodniczych. Ponadto treningi prowadzili; sensei Dariusz Burda 3 dan (dojo operator Leżajsk), sensei Dariusz Hrynowiecki 2 dan (dojo operator Rozogi), sensei Wojciech Rejterada 2 dan (dojo operator Olecko), sensei Dariusz Syrnicki 1 dan (dojo operator Łomża), sensei Artur Małż 1 dan (dojo operator Ostróda) oraz sensei Tomasz Gąska 1 dan (dojo operator Iława). Oprócz treningów na świeżym powietrzu, sali gimnastycznej oraz porannych zaprawek uczestnicy obozu mogli spróbować swoich sił w parku linowym, uczestniczyć w super lekcji języka arabskiego, który poprowadził sensei Skander, kąpieli w basenie, zwiedzić zamek w Malborku, Park Ruchomych Dinozaurów, Stare Miasto w Gdańsku, zobaczyć stadion piłkarski ARENA w Gdańsku, uczestniczyć w rozgrywce w elektroniczny pinball (nowość), wziąć udział w ogniskach, dyskotece na którą sensei Artur zaprosił zespół muzyczny AMBIT przy którego muzyce bawiły się wszystkie grupy będące w ośrodku KORONA. Odbyły się również zawody sumo w których przerwie można było zażyć kąpieli w morzu Bałtyckim. Uczestnicy wzięli udział w rozgrywkach w piłce nożnej pomiędzy poszczególnymi miastami. Na koniec obozu odbył się egzamin na stopnie kyu, chrzest na samuraja oraz sayonara w której poszczególne miasta zaprezentowały programy artystyczne. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sensei i ich zawodnikom za udział w obozie. Ostródzki Klub Kyokushin Karate serdecznie dziękuje wszystkim wychowawcom oraz sponsorowi głównemu Żegludze Ostródzko Elbląskiej, również Monice Birbach za wspaniałe zdjęcia, zespołowi muzycznemu AMBIT. Wszystkich chętnych już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w następnym letnim obozie karate kyokushin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SIERPIEŃ

 

 

W dniach od 16.08.2012r do 30.08.2012 OKKK zorganizował VII Letnią Akademię Karate. Podczas jej trwania adepci nie tylko poznawali tajniki naszej sztuki walki ale brali również udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach organizowanych przez instruktorów. Na koniec akademii każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom . Natomiast w dniu 31.08.2012 w parku Colinsa w Ostródzie odbył się pokaz naszego klubu z okazji zakończenia wakacji.

 

 

 

 

WRZESIEŃ

 

 

W sobotę 29 września  2012 w Leżajsku odbyła się II Edycja Międzynarodowego Turnieju OPEN POLISH IKO GALIZIA CUP. Ostródzki Klub Kyokushin Karate reprezentowała 11 osobowa ekipa składająca się zarówno z dzieci jak i młodzików oraz seniorów. W zawodach udział wzięło łącznie 310 zawodników z 6-ciu państw: Polski, Białorusi, Węgier, Słowacji, Hiszpanii oraz Ukrainy. Byli to zawodnicy z 45 ośrodków szkoleniowych zarówno z naszego kraju jak i zagranicy. Znakomita plejada zawodników min medalistów mistrzostw Europy oraz wspaniała organizacja zawodów zorganizowanych przez sensei Dariusza Burdę z Leżajskiego Klubu Karate Kyokushin sprawiły iż stały one na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate jednak nie dali za wygraną i okazując ducha walki zdobyli łącznie  7 medali w tym dwa złote i pięć brązowych:

 

Zuzanna Wierzbicka-I miejsce- kumite dzieci

Bartosz Tucki -I miejsce- kumite dzieci

Daniel Marchlewski-III miejsce- kumite młodzik

Karolina Sidor -III miejsce- kumite senior

Michał Bukowski -III miejsce- kumite młodzik

Hubert Siwkowski – III miejsce- kumite dzieci

Bartosz Tucki - III miejsce-kata dzieci

Zuzanna Wierzbicka-V miejsce- kata dzieci.

 

Należy tutaj wspomnieć o tym że nasi złoci medaliści dosłownie rozgromili swoich przeciwników często kończąc walki przed czasem. Na ogromną pochwałę za hart ducha  zasługują  również dwaj zawodnicy tj. Daniel Marchlewski który mimo tego ,że ważył około 20  kilogramów mniej niż jego przeciwnicy w pięknym stylu wygrywał swoje walki. Dużym zaskoczeniem była nasza seniorka Karolina Sidor która podczas  zawodów  zmierzyła  się z utytułowaną zawodniczką z Hiszpanii medalistką mistrzostw Europy  sensei Vanessą Martinez 2 dan której stawiała dzielnie czoła i do końca walki nie dawała za wygraną. Po skończonej walce nasza zawodniczka otrzymała gromkie brawa ze strony publiczności oraz wielkie słowa uznania samego trenera swojej przeciwniczki. Ostródzki Klub Kyokushin Karate w klasyfikacji generalnej uplasował się na 6 miejscu spośród 45 ośrodków. Wyjazd do Leżajska nie byłby możliwy gdyby nie Urząd Gminy Ostróda oraz sponsor główny klubu Żegluga Ostródzko Elbląska a także firma PRIM oraz Dr Hohn. Serdecznie dziękujemy w imieniu Zarządu klubu oraz startujących zawodników. Osu 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAŹDZIERNIK

 

W dniu 20 października 2012 roku na terenie Olsztyna odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Amatorskiego MMA. Na zawodach stawiło się kilkanaście ekip reprezentujących m.in.: Arrachion Olsztyn, MMA Team Ełk, No Limit Toruń, Mad Dogs Gdynia, Katana Szczytno, Arrachion Morąg, Fighter Lębork, Fight Club Elbląg, Arrachion Dobre Miasto, Copacabana Kętrzyn, ATW Gdańsk oraz powołany do życia we wrześniu 2011 roku MMA Team Ostróda. W rywalizacji wzięło udział blisko 100 zawodników. Ostródzianie reprezentowani byli przez czteroosobową ekipę w skład, której wchodzili: Albert Kajdzik -67 (walki pierwszego kroku MMA - junior), Mateusz Woźniczak -73 (ograniczona formuła MMA – senior turniej), Adam Martyniak -73 (ograniczona formuła MMA – senior turniej) oraz Mariusz Ojrzyński +96 (ograniczona formuła MMA – senior turniej). Jako pierwszy rywalizację rozpoczął Albert Kajdzik, który wedle tej formuły miał stoczyć jedną walkę na ściśle określonych zasadach w kategorii wiekowej poniżej 18 lat. Albert po skutecznej wymianie ciosów bokserskich zaliczył tzw. obalenie przeciwnika, jednak zaraz potem wpadł w duszenie trójkątne nogami i nie mogąc go zerwać zmuszony był odklepać poddanie. Była to jego pierwsza walka w życiu, w której niedoskonałości techniczne zastąpił hartem ducha.

 

Równolegle z potyczkami pierwszego kroku MMA ruszyły walki turniejowe w poszczególnych kategoriach wagowych, które rozgrywane były systemem pucharowym, gdzie przegrany odpada z dalszej rywalizacji. Tutaj o podium otarł się inny reprezentant Ostródy Mateusz Woźniczak, któremu niewiele zabrakło, aby wejść do walk w strefie medalowej w turnieju o limicie wagowym do 73kg. W decydującej walce Mateusz trafił na grapplera, który natychmiast przeniósł walkę do parteru uniemożliwiając tym samym wykorzystanie najmocniejszej jego strony, czyli walki z wykorzystaniem kopnięć i uderzeń bokserskich. Przeciwnik wpiął się za plecy Mateusza próbując poddać go duszeniem „mata leo”. Nasz zawodnik stoczył w tym wypadku walkę nie tylko z przeciwnikiem, ale też z samym sobą unikając odklepania. Ostatecznie przetrwał napór rywala, a w końcówce walki zdołał nawet zmienić niekorzystną dla siebie pozycję zrywając trzymanie i przechodząc do gardy. Niestety na dalsze działanie nie wystarczyło już czasu i walka zakończyła się przegraną Mateusza poprzez wskazanie sędziów. W konsekwencji nasz zawodnik uplasował się tuż za podium, czyli na czwartym miejscu. W tej samej kategorii wagowej mieliśmy jeszcze jednego reprezentanta ostródzkiego klubu, którym był brązowy medalista Pucharu Polski z Elbląga Adam Martyniak. Nasz „Koks” jak żartobliwie nazywany jest Adam w walce o wejście do strefy medalowej nie pierwszy raz pokazał swoją siłę i wciąż rosnące wyszkolenie techniczne. W tej walce jego przeciwnik miał niewiele do powiedzenia. Adam zdominował tę walkę praktycznie od pierwszego gongu we wszystkich płaszczyznach. Pomimo różnicy wzrostu na korzyść swego przeciwnika panował zarówno w „stójce” jak i w parterze, trzykrotnie wynosił go także w górę i z impetem rozbijał o matę. Walka miała jednostronny przebieg, a decyzja sędziowska mogła być tylko jedna. Adam wygrał, teraz miał stoczyć walkę o wejście do finału. W kolejnej walce przeciwnik Adama nie chciał konfrontacji z jego „ciężkimi” rękoma i od razu poszedł po obalenie przechodząc do pozycji bocznej. Tu jednak mimo korzystniejszego dla siebie położenia nie miał żadnego pomysłu na naszego zawodnika, który niemiłosiernie obijał mu uda przy wykorzystaniu łokci i krótkich kopnięć piętami. W konsekwencji sędzia podniósł walkę do stójki, gdzie miały się rozstrzygnąć jej losy. Tutaj chwila dekoncentracji odebrała Adamowi szansę walki o złoto, bowiem jego przeciwnik postawił wszystko na jedną kartę i z całym impetem wszedł w nogi Adama sprowadzając go do parteru. Zaraz po tym usłyszeliśmy końcowy gong…, a było tak blisko. Niestety taki jest sport, który do końca potrafi być nieprzewidywalny. Adam „Koks” Martyniak zajął tym samym trzecie miejsce zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Północnej Amatorskiego MMA w kategorii wagowej do 73kg.

            Niewątpliwie temperaturę każdych zawodów znacznie podnoszą walki rozgrywane w najcięższych kategoriach wagowych. I w tym przypadku było tak samo tym bardziej, że w barwach MMA Team Ostróda wystąpił Mariusz Ojrzyński, który startował w turnieju powyżej 96 kg. Mariusz stoczył zaciętą walkę z reprezentantem Gdyni o wejście do strefy medalowej. Tutaj jak mawiał klasyk „żarty się skończyły” każdy, bowiem cios w tej wadze może być tym ostatnim. Walka od początku do końca toczyła się w stójce, a zawodnicy nie mieli ochoty wchodzić w parter. Tym samym sypały się potężne razy zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Mariusz „Bajbus” Ojrzyński zdołał jednak narzucić swój styl przeciwnikowi konsekwentnie okopując mu wykroczną nogę i poprawiając ciosami prostymi. Nieskomplikowany, lecz konsekwentny styl Mariusza rozregulował całkowicie obronę jego konkurenta. W konsekwencji pod koniec walki obita noga ledwo utrzymywała jego ciężar, a Mariusz raczył się już pewnym zwycięstwem. Sędziowie oficjalnie przypieczętowali zwycięstwo Mariusza i tym samym nasz „ciężki” miał walczyć o finał. Dramaturgia walki o wejście do finału nie pozostawiała złudzeń. „Bajbus” zmierzył się z równie postawnym zawodnikiem, który w pierwszych sekundach walki wyprowadził potężny cios sierpowy, który musnął szczękę Mariusza. Był on jednak na tyle silny, że pod „Bajbusem” ugięły się nogi. Wszyscy zamarli z wrażenia. Wstanie czy też nie? Mariusz jednak pokazał klasę wyprzedzając interwencję sędziego i wstając na równe nogi. Był gotowy do dalszej walki. Sędzia uznał, że może ją kontynuować i pojedynek trwał dalej. Od tej chwili patrzyliśmy z niepokojem na Mariusza. On musiał odczuć ten cios, co było widać po jego ruchach. Miał wyraźny kryzys, ale w połowie czterominutowej rundy wyraźnie się ocknął i zasypując przeciwnika gardem ciosów doprowadził do dodatkowej dwuminutowej dogrywki. W ciągu tych dwóch minut zawodnicy musieli wywrzeć wrażenie na sędziach, którzy mieli wskazać zwycięzcę. W tym wypadku decydującą rolę odegrała kondycja, bowiem przy wyrównanym poziomie technicznym przeciwnik Mariusza zachował więcej sił i adekwatnie wykazując większą aktywność zdobył uznanie sędziów. W efekcie finalnym „Bajbus” po wyrównanym i dramatycznym pojedynku przegrał przez wskazanie i ostatecznie uplasował się na trzeciej pozycji zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Północnej Amatorskiego MMA w kategorii wagowej powyżej 96kg. Osiągnięty przez Mariusza wynik jest tym bardziej cenny, gdyż były to jego pierwsze w życiu zawody rozgrywane w formule Mixed Martial Arts. Serdecznie z tego miejsca chcieliśmy podziękować firmie Dr. Hohn oraz Żegludze Ostródzko Elbląskiej za pomoc w organizacji wyjazdu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LISTOPAD

 

 

10 listopada 2011 w Ciechanowie rozegrany został II Ogólnopolski Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Ciechanowa. Organizatorem imprezy był Ciechanowski Klub Karate Kyokushin. Na starcie stanęło dwustu zawodników i zawodniczek z 20  polskich klubów karate. Uczestnicy rywalizowali w pełno kontaktowej walce wg reguł International Karate Organization. Ostródzki Klub Kyokushin Karate reprezentowało 20 zawodników. Nasi zawodnicy jak zwykle spisali się znakomicie dokładając do kolekcji kolejne 11 medali w tym 4-złote,3-srebrne,4-brazowe.  Zawodnicy OKKK większość swoich walk kończyło przed czasem. Blisko piątego złotego medalu była nasza zawodniczka Zuzanna Wierzbicka lat 10 która po dwóch wygranych walkach zmierzyła się w finale  o 40 kg cięższą zawodniczką z Olecka i po zaciętej walce niestety przegrała. Bardzo dobrze spisali się nasi seniorzy tj. Karolina Sidor oraz Piotr Siwkowski którzy w kategorii kumite seniorów zajęli kolejno 2 i 1 miejsce deklasując swoich rywali. Ostródzki Klub Kyokushin Karate w klasyfikacji drużynowej  zajął 2 miejsce. Medale dla Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli:

 

ZŁOTE:

 

Piotr Siwkowski SENIORZY (1994 I STARSI) +80 kg

Jakub Żegunia SEMI KONTAKT KADECI MŁODSI (2002-2001) waga lekka

Bartosz Tucki SEMI KONTAKT KADECI MŁODSI (2002-2001) waga średnia

Natalia Stachowicz SEMI KONTAKT KADETKI (2000-1999) + 45kg

 

SREBRNE:

 

Karolina Sidor SENIORKI (1994 i starsze) WAGA CIĘŻKA

Zuzanna Wierzbicka SEMI KONTAKT KADETKI MŁODSZE (2002-2001) +35kg

Emilia Tyszer SEMI KONTAKT dziewczęta (2003 i młodsze) +30kg

 

BRĄZOWE:

 

Tymoteusz Wójcik SEMI KONTAKT chłopcy (2003 i młodsi) -30 kg

Hubert Siwkowski SEMI KONTAKT chłopcy (2003 i młodsi) -30 kg

Dominik Rynkiewicz SEMI KONTAKT MŁODZICY (1998-1997) -55 kg

Dariusz Mirosław SEMI KONTAKT JUNIORZY (1996-1995) +75 kg

 

Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować sponsorowi głównemu klubu Żegludze Ostródzko-Elbląskiej, Urzędowi Miasta Ostróda, Urzędowi Gminy Ostróda oraz firmie Dr. HÖHN za pomoc bez której nasi zawodnicy nie mieli by szansy w starcie na zawodach.

 

 

 

W dniu 20 listopada 2012 na hali MOS w Ostródzie odbył się niecodzienny trening karate kyokushin którego gościem był Fakir Radames. Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony członków naszego klubu jaki i rodziców oraz mieszkańców Ostródy. Oprócz opowieści o wężach boa o których bardzo ciekawie opowiedział nasz gość można było zrobić pamiątkowe zdjęcia. Celem zajęć była edukacja z zakresu poznania dzikich zwierząt oraz przełamanie bariery strachu tak potrzebnej w treningach karate. Z tego miejsca chcieliśmy serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Ostródy oraz Panu Piotrowi Mrozowskiemu Pełnomocnikowi Burmistrza d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Michałowi Drzewieckiemu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRUDZIEŃ

 

W dniu 07.12.2012r odbyło się kolejne spotkanie z Mikołajem w naszym klubie w którym uczestniczyli również rodzice. Podczas treningu oprócz kichon, kata i kumite odbyło się wiele gier i zabaw dla najmłodszych. Na koniec treningu do klubu zawitał  Święty Mikołaj który rozdał dzieciom 14 kilogramów przepysznych  cukierków. Ale jak co roku tradycją było wzięcie udziału we wspaniałej akcji jaką jest Szlachetna Paczka. Podczas zajęć zebraliśmy sporo rzeczy użytku codziennego takich jak ubrania ,żywność, zabawki , sprzęt gospodarstwa domowego oraz pieniądze. W podziękowaniu otrzymaliśmy rysunek od dziecka rodziny której pomogliśmy. Cieszymy się bardzo że mogliśmy pomóc jednej z wytypowanych rodzin i że dla nich te Święta Bożego Narodzenia będą inne niż dotychczas. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za dobre serca i współczucie dla bliźniego.

 

 

W dniu 09.12.2012r na hali OSIR przy ul. Piłsudskiego 4 w Ostródzie odbyła się kolejna edycja II Rodzinnego Turnieju Trzech Dojo Karate Kyokushin-Ostróda 2012 .

Tym razem organizatorem turnieju był Ostródzki Klub Kyokushin Karate (IKO Ostróda) kierowany przez sensei Artura Małż przy współpracy Iławskiego Klubu Kyokushin Karate (IKO Iława) oraz Akademi Sztuk Walki –Szczytno (IKO Rozogi).

Celem turnieju była przede wszystkim integracja pomiędzy zawodnikami oraz rodzicami z wyżej wymienionych klubów oraz przełamanie stresu przed startami w zawodach większej rangi na terenie kraju wśród zawodników którzy próbowali swoich sił pierwszy raz na macie. Nowością a zarazem tradycją wprowadzoną do tego turnieju oprócz rywalizacji w kata oraz kumite były konkurencje sprawnościowe dla rodziców oraz najmłodszych adeptów naszej sztuki walki, którzy jeszcze nie mają odpowiedniego przygotowania do walk  Nie zabrakło również wspaniałych wypieków sporządzonych przez mamy naszych zawodników którymi zajadali   się  uczestnicy turnieju jaki i przybyli na

zawody widzowie. Jak zwykle ostródzcy karatecy spisali się wspaniale zajmując  drużynowo I miejsce i zdobywając 44 medale w tym 15 złotych, 18 srebrnych i 11 brązowych. Zawody odbywały się w trzech konkurencjach sprawnościowej dla wszystkich uczestników ,kata i kumite w którym rywalizowało blisko 100 zawodników a które były rozgrywane wg. przepisów International Organization Kyokushinkaikan. Nasi karatecy pokazali duży hart duch i ciała tocząc zacięte walki na tatami deklasując często swoich rywali. Na koniec wszyscy medaliści zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy Panu Czesławowi Najmowiczowi który objął patronat nad imprezą oraz Gazecie Ostródzkiej która objęła patronat prasowy oraz sponsorowi głównemu zawodów firmie Dr. Hohn a także sponsorom: Przedsiębiorstwu Robót Elektrycznych PRIM, Wagon Sernice Ostróda. Dziękujemy również za pomoc Panu Piotrowi Mrozowskiemu Pełnomocnikowi Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz firmom Digita Studio Ostróda, Neo Komputer i Żegludze Ostródzko- Elbląskiej  a także Zespołowi Muzycznemu AMBIT za wspaniałe nagłośnienie imprezy oraz wszystkim rodzicom i członkom klubu którzy pomagali w przygotowaniu zawodów.

 

W dniu 16.12.2012 siedemnastoosobowa grupa zawodników z Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate wzięła udział w XIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa na który stawiło się 366 zawodników z 28 ośrodków. Jak zwykle nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając 7 medali w tym 2 złote, 1 srebrny i 4 brązowe. Drużynowo OKKK zajął 8 miejsce. Należy podkreślić że powyższe zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Nasi zawodnicy musieli stoczyć nawet po pięć walk aby stanąć na podium. Najlepiej spisali się Zuzanna Wierzbicka która walkę finałową stoczyła z zawodniczką o 14 kilogramów cięższą wygrywając walkę przed czasem. Oczywiście popis swoich umiejętności i ducha walki zaprezentował nasz etatowy medalista Bartosz Tucki który zdeklasował w walkach swoich rywali. Należy wyróżnić wspaniałą postawę Jakuba Żeguni i Huberta Siwkowskiego którzy w pierwszych walkach zakończyli swoje pojedynki przed czasem wykonując wspaniałe techniki obrotowe na głowę przeciwnika. Trzeba również wspomnieć że nasza seniorka Karolina Sidor w jednej ze swoich walk znokautowała zawodniczkę ze Szczytna. Zawody zaszczycił swoją obecnością wiceminister sportu, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pan Tomasz Półgrabski. Wyjazd nie byłby możliwy gdyby nie pomoc Urzędu Miejskiego w Ostródzie oraz Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej za którą zarówno Zarząd Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate jak i startujący zawodnicy serdecznie dziękują.

 

bottom of page