top of page

/archiwum, rok 2014

PRZYPOMINAMY O NOWYM MIEJSCI I GODZINACH TRENINGÓW

od września 2014

 

Sala Gimnasyczna OCSIR
Ul. Kościuszki 22A
14-100 Ostróda

 

a także:

  • Zespół Szkół w Samborowie (sala gimnastyczna)
    poniedziałki i środy 16:30 - 17:30

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Łukcie (sala gimnastyczna) p

poniedziałki i środy 17:00 - 19:00

11 OTWARTE MISTRZOSTWA AUSTRII- WIEDEŃ 2014. ZDOBYLIŚMY 7 MEDALI  

W dniu 15.06.2014 roku odbyły się we Wiedniu 11 Otwarte Mistrzostwa Austrii w których wzięło udział blisko 180 zawodników z 10 państw tkj. Polska, Austria,Rosja,Mołdawia,Węgry,Słowacja,Rumunia,Niemcy,Serbia,Chorwacja. Wśród tych państw nie zabrakło również 12 osobowej reprezentacji Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate w tym 8 zawodników w składzie: Bartosz Tucki, Karolina Sidor, Piotr Sidor, Jakub Żegunia, Hubert Siwkowski, Cezary Uszakowicz, Natalia Stachowicz, Zuzanna Wierzbicka. Jak widać konkurencja była duża lecz to nie przeszkadzało aby zdobyć w tym międzynarodowym turnieju 4 złote i 3 srebrne medale w konkurencji kumite (walka).

Jak zwykle zawodnicy naszego klubu pokazali wysoką klasę i mocno zaznaczyli swoją obecność podczas całego turnieju wygrywając często swoje walki przed czasem pokazując mocne polskie karate kyokushin. Należy tu wyróżnić wspaniały powrót na maty naszego seniora Piotra Sidora ,który po poważnej kontuzji kolana w pięknym stylu wygrał jedną ze swoich walk z doświadczonym zawodnikiem z Mołdawii. Równie dobrze zaprezentowała się jego siostra Karolina Sidor ,która podobnie jak brat w turnieju seniorów zajęła II miejsce. Ogromnym duchem walki wykazał się Bartosz Tucki ,który z niewiadomych względów został przeniesiony do cięższej kategorii i musiał toczyć swoje pojedynki z zawodnikami cięższymi o 20 kg. Mimo to hart ducha i zaciętość sprawiła że Bartek został sklasyfikowany ostatecznie na czwartym miejscu. Oprócz startu w zawodach nie sposób było nie skorzystać z uroków Wiednia i podziwiać to piękne miasto.
Medale zdobyli:

Zuzanna Wierzbicka-I miejsce
Cezary Uszakowicz- I miejsce
Hubert Siwkowski- I miejsce
Jakub Żegunia- I miejsce
Karolina Sidor- II miejsce
Piotr Sidor- II miejsce
Natalia Stachowicz II miejsce
Bartosz |Tucki IV miejsce


Oczywiście wyjazd ten nie doszedł by do skutku gdyby nie oceniona pomoc GMINY MIEJSKIEJ OSTRÓDA, URZĘDU GMINY OSTRÓDA, Firmy PRE-PRIM OSTRÓDA, BUDOCENTRUM OSTRÓDA, CENTRUM DOBREGO SMAKU , IGA-GAZ.

Medale na Dzień Dziecka

W dniu 1 czerwca 2014r w Ostrowi Mazowieckiej odbył się X Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, w którym wzięło udział 254 zawodników z 21 klubów. Wśród nich znalazła się 9 osobowa ekipa z Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate. Nasza ekipa aż 7 razy stawała na podium turnieju który nie należał do łatwych gdyż poziom zawodów był wysoki. Należy wspomnieć o super postawie naszej etatowej medalistki Zuzanny Wierzbickiej , która przegrała po zaciętej walce złoty medal z zawodniczką z Olecka cięższą o ponad 20 kg i jako jedyna w kategorii stawiła jej dzielnie czoła mimo tak dużej różnicy wagowej przegrywając przez wskazanie sędziów. Cieszymy się bardzo że nasi zawodnicy mogą godnie reprezentować barwy naszego miasta i gminy dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Ostróda oraz Gminy Ostróda.
Mmedale zdobyli:

Medale srebrne zdobyli
Zuzanna Wierzbicka
Bartosz Tucki

Medale Brązowe zdobyli:
Wiktoria Krawiec
Michał Bukowski
Cezary Uszakowicz
Hubert Siwkowski
Jakub Żegunia

Miejsce czwarte zdobyła
Maja Orlikowska
.

Siedmioro wspaniałych  

W dniu 10.05.2014r w Pniewach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin w których udział wzięła siedmioosobowa grupa zawodników Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate. Jak zwykle nasi zawodnicy nie zawiedli. Łącznie zdobyli 7 medali z czego 5 złotych i 2 srebrne w konkurencjach kumite, zajmując tym samym drużynowo 4 miejsce. Tradycyjnie już nasi zawodnicy pokazali świetne przygotowanie i dyspozycję wygrywając prawie wszystkie walki przed czasem.
Złote medale zdobyli:

Natalia Stachowicz
Zuzanna Wierzbicka
Bartosz Tucki
Hubert Siwkowski
Cezary Uszakowicz

Srebrne medale zdobyli:
Karolina Sidor
Jakub Żegunia

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za pomoc w starcie naszych zawodników Gminie Miejskiej Ostróda oraz Urzędowi Gminy w Ostródzie firmie PRIM Ostróda oraz Roksanie Żeguni za świetne foty.

1800323_300311920126268_7689897828299936641_n.jpg

1800323_300311920126268_7689897828299936641_n.jpg

Specjalny trening - galeria 

Prezentujemy galerię zdjęć ze specjalnego treningu, jaki odbył się 26 kwietnia 2014r (sobota) o godzinie 8.30 rano w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul.Kościuszki 14 w Ostródzie, który został on poświęcony pamięci Sosai Masutatsu Oyamy. 

Specjalny trening

UWAGA !!! W dniu 26.04.2014r (sobota) o godzinie 8.30 rano w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul.Kościuszki 14 w Ostródzie odbędzie się SPECJALNY trening poświęcony pamięci Sosai Masutatsu Oyamy. Prosimy wszystkich członków Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate o obowiązkowe przybycie.OSU. sensei Artur.

IV IKO MAZOVIA CUP JÓZEFÓW 22.03.2014r

W dniu 22.03.2014 odbyły się kolejne prestiżowe zawody karate kyokushin IV IKO MAZOVIA CUP w Józefowie w których udział wzięło 368 zawodników z 30 klubów. Nie zabrakło również ekipy z Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate. Ostródzka reprezentacja składająca się z 14 zawodników zdobyła łącznie 7 medali w tym 3 złote ,2 srebrne ,2 brązowe oraz 2 czwarte miejsca zajmując w klasyfikacji drużynowej 9 miejsce.Należy wspomnieć że nasi reprezentanci większość swoich walk wygrywali przed czasem nokautując swoich przeciwników. W kuluarach zawodów dochodziły nawet zdania że inni zawodnicy boją się zawodników z Ostródy czego może dowodzić fakt że zarówno Bartosz Tucki jak i Jakub Żegunia zdominowali całkowicie swoją kategorię wagową pokonując około 20 zawodników dochodząc tym samym do „Ostródzkiego „ finału gdzie po zaciętej walce wygrał Bartek Tucki. Dużym duchem walki wykazali się Michał Bukowski i Czarek Uszakowicz którzy mimo odniesionych kontuzji po wcześniejszych pojedynkach stanęli do dalszych walk kończąc turniej na czwartym miejscu. Duże słowa uznania należą się również damskiej części naszego teamu gdyż nie dawały one wielkich szans swoim przeciwniczkom Ostródę reprezentowali: Karolina Sidor, Bartosz Tucki, Tymoteusz Wójcik, Jakub Żegunia, Zuzanna Żegunia, Hubert Siwkowski, Wiktoria Krawiec, Maja Orlikowska, Maciej Sadowski, Cezary Uszakowicz, Zuzanna Wierzbicka, Natalia Stachowicz, Michał Bukowski, Dominik Rynkiewicz. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki Urzędowi Miasta Ostróda oraz Gminie Ostróda. Dziękujemy również za wspaniały doping rodzicom którzy towarzyszyli nam podczas turnieju.

Medale zdobyli:

Złote:
Natalia Stachowicz
Bartosz Tucki
Hubert Siwkowski

Srebrne:
Zuzanna Wierzbicka
Jakub Żegunia

Brązowe:

 

Karolina Sidor
Zuzanna Żegunia –siostra Kuby Żeguni

Czwarte miejsca zajęli:

Michał Bukowski
Cezary Uszakowicz

OKKK w Łukcie !

W dniu 02.03.2014 w miejscowości Łukta zawiązała się nowa sekcja Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate.

W pierwszych zajęciach ,które poprowadził sensei Artur Małż w asyście senpai Damiana Deruś udział wzięło blisko 30 nowych adeptów. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek i środę od godziny 17.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Łukcie. Za pomoc serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Szkoły p. Wojciechowi Palińskiemu.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

MIEDZYNARODWE MISTRZOSTWA POLSKI AMATORSKIEGO MMA

W sobotę 29 marca 2014 roku na terenie Gdyni odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Amatorskiego MMA. W imprezie wzięło udział blisko 200 zawodników.

MMA Team Ostróda reprezentowane było przez Kamila Zielińskiego kat. -67kg, Adriana Błońskiego kat. -67kg oraz Mateusza Woźniczaka kat. -80kg.Wyraźnie niską w tym dniu dyspozycję, Mateusz przypłacił przegraną przez wskazanie sędziowskie już w pierwszej walce. Niewielkim pocieszeniem było to, że przegrał jak się okazało z późniejszym zwycięzcą swojej kategorii wagowej. Udany debiut zaliczył Adrian Błoński, który po raz pierwszy stanął do rywalizacji turniejowej na tak prestiżowej imprezie. Po dobrej walce przegrał przez wskazanie sędziowskie z czeczeńskim zawodnikiem reprezentującym jeden z trójmiejskich klubów. Prawdziwych emocji przysporzył nam jednak najmłodszy Kamil Zieliński, który startując w kategorii junior przebojem wdarł się do rundy półfinałowej wygrywając z rzędu dwie walki. Pierwszą przez wskazanie sędziowskie, a drugą przez duszenie zza pleców. W półfinale nasz reprezentant stoczył zacięty pojedynek odnosząc kolejne już z rzędu zwycięstwo. Trudność walk turniejowych na tyle osłabiła Kamila, że w walce finałowej wyraźnie zabrakło już mocy na dalszą rywalizację. Tym samym Kamil uznać musiał wyższość rywala, który zachował znacznie więcej sił. Ostatecznie zajął drugie miejsce zdobywając srebrny medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski Amatorskiego MMA w kategorii junior -67kg.

MMA TEAM Ostróda dziękuje ostródzkiej firmie „ROST”, która umożliwiła nam wyjazd na wyżej wskazaną imprezę sportową.

WALNY ZJAZD PZK

W dniu 29 marca 2013 odbył się w Warszawie Walny Zjazd Polskiego Związku Karate w którym uczestniczył przedstawiciel Ostródzkiego klubu Kyokushin Karate sensei Artur Małż.

W zebraniu uczestniczyło 272 delegatów z 314 delegatów uprawnionych do głosowania.Przewodniczącym zebrania został wybrany sensei Paweł Sujka z organizacji KWF. Kluby współpracujące z IKO, zgodnie z sugestiami BC shihan Jacka Czernieca, w zdecydowanej większości, poprały koalicję z grupą KWF kierowaną przez shihan Andrzeja Drewniaka oraz z grupą Shotokan kierowaną przez shihan Wacława Antoniaka.Ostatecznie, w wyniku głosowania jawnego, do Zarządu związku wybrani zostali:

• Prezes: Maciej Sokołowski KWF – 169 głosów
• V-ce Prezes Andrzej Drewniak KWF – 142 głosy
• V-ce Prezes Wacław Antoniak Shotokan/WKF – 156 głosów
• V-ce Prezes Janusz Piepiora Shotokan/WKF – 147 głosów
• Sekretarz Generalny Jacek Czerniec IKO – 168 głosów

Pozostali członkowie zarządu:
• Eugeniusz Dadzibug IKO – 165 głosów
• Paweł Juszczyk IKO – 202 głosy
• Andrzej Kłujszo KWF – 151 głosów
• Sławomir Jordan Shotokan/WKF – 153 głosy
• Maciej Gawłowski Shotokan/WKF – 166 głosów
• Edward Urbańczyk IKO – 161 głosów

Komisja Rewizyjna:
• Adam Cygan Shotokan/WKF
• Wojciech Kunicki IKO
• Jerzy Urban Shotokan/WKF
• Witold Stolarczyk KWF
• Sławomir Romańczuk Shotokan/WKF

Podane powyżej ilości głosów mają charakter orientacyjny i mogą nieznacznie odbiegać od liczb zwartych w oficjalnym protokole z Zebrania.Do Zarządu nie weszli przedstawiciele Shinkyokushin, którzy będą współpracować z PZK w ramach specjalnej komisji trójstronnej składającej się z przedstawicieli IKO, KWF i Shinkyokushin.Zgodnie ze statutem, kadencja Zarządu trwa cztery lata.

BAL MISTRZÓW SPORTU

W dniu 28.02.2014 w Hotelu Anders odbył się bal mistrzów sportu podczas którego poznaliśmy dziesiątkę najpopularniejszych sportowców Ostródy. Miło nam oznajmić że zawodniczka Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate Karolina Sidor w XVIII już plebiscycie zajęła 8 miejsce. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim naszym sympatykom za oddane głosy.

 

BAL NA ZAKOŃCZENIE XVI AKADEMII KARATE KYOKUSHIN

W okresie tegorocznych ferii zimowych odbyła się już XVI Zimowa Akademia Karate Kyokushin organizowana przez Ostródzki Klubu Kyokushin Karate. Podczas akademii odbywały się treningi, gdzie adepci poznawali tajniki naszej sztuki walki. Jak co środę korzystaliśmy z Ostródzkiego basenu a na podsumowanie odbył się bal przy muzyce na żywo zespołu AMBIT w którym udział wzięło blisko 70-ciu uczestników. Jak co roku podczas balu odbyły się konkursy w których czynny udział brali rodzice naszych trenujących oraz wybieraliśmy najlepsze przebranie ,gdzie po burzliwych obradach szacownego jury pierwsze miejsce zajęła Kinga Bark drugie miejsce zajął Kajetan Gładysiak zaś na trzecim miejscu uplasował się Kornel Janiszewski. Wszystkim którzy pomogli w przygotowaniu imprezy serdecznie dziękujemy.

 

UROCZYSTE PODSUMOWANIE ROKU W OKKK

W dniu 22.01.2014r. o godz. 17:00 w sali Centrum Użyteczności Publicznej przy ul. Jana III Sobieskiego 9 odbyło się I oficjalne spotkanie dla wszystkich trenujących, rodziców i sympatyków Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate.

Na spotkaniu zostały omówione następujące tematy:

1) podsumowanie roku 2013 w OKKK,

2) podziękowania dla najlepszych zawodników w minionym roku

3) oficjalne zaprezentowanie nowej strony internetowej klubu

4) przedstawienie planu działań na 2014 rok

 

W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście w osobach Burmistrza Miasta Ostródy Pana Czesława Najmowicza Sekretarza Miasta Ostródy Pana Dariusza Struk oraz przedstawiciela Wójta Gminy Ostróda Pana Cezarego Wawrzyńskiego. W trakcie spotkania klubu omówiono strategię na rok 2014 na temat której wypowiadali się kolejno prezes OKKK sensei Artur Małż, trener MMA TEAM OSTRÓDA Tomasz Sobczyński oraz prezes firmy marketingowej Branflower Tomasz Esden Tempski. Podczas spotkania przedstawiciele zaproszonych władz wręczyli najlepszym zawodnikom klubu podziękowania. Każdy z uczestników mógł skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez Ostródzkie Centrum Dobrego Smaku.

 

Z tego miejsca Zarząd Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate pragnie serdecznie podziękować za miniony rok 2013 władzom miasta i gminy Ostróda ,Pełnomocnikowi Burmistrza Ostródy ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Panu Piotrowi Mrozowskiemu, TELEWIZJI MAZURY, GAZECIE OSTRÓDZKIEJ, RADIU MAZURY firmie marketingowej BRANFLOWER , MAKITA PGN, PRIM, BB-MED, DR.HOHN, BUDOCENTRUM, WAGON SERVICE OSTRÓDA, DIGITAL STUDIO, SEMAGRA, IGA-GAZ, NEO-KOMPUTER , TRANSVIMED, zespołowi muzycznemu AMBIT, IŁAWSKIEMU KLUBOWI KYOKUSHIN KARATE, AKADEMII SZTUK WALKI SZCZYTNO, wszystkim instruktorom, zawodnikom ,rodzicom oraz sympatykom za pomoc w realizacji naszych celów i prawidłowe kształtowanie wartości fizycznych i moralnych wśród naszych podopiecznych.

 

SPOTKANIE TRENUJĄCYCH, RODZICÓW I SYMPATYKÓW KLUBU

Przypominamy, że dnia 22.01.2014r. o godz. 17:00 w sali Centrum Użyteczności Publicznej (ul. Jana III Sobieskiego 9) odbędzie się I oficjalne spotkanie dla wszystkich trenujących, rodziców i sympatyków Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate.

Na spotkaniu zostaną omówione następujące tematy:

1) podsumowanie roku 2013 w OKKK,

2) podziękowania dla najlepszych zawodników w minionym roku,

3) oficjalne zaprezentowanie nowej strony internetowej klubu,

4) przedstawienie planu działań na 2014 rok.

Serdecznie zapraszamy rodziców do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Jest ono bardzo ważnym elementem funkcjonowania klubu i mamy nadzieję, że licznie Państwo przybędą.

 

Prezes OKKKArtur Małż

W dniu 19.01.2014 r w Ostródzie odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu. W egzaminie udział wzięło ponad 150 karateka z Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate, Iławskiego Klubu Kyokushn Karate oraz Akademii Sztuk Walki Szczytno. Należy wspomnieć że egzamin dla osób zdających na wyższe stopnie kyu trwał 5,5 godziny. Wszystkim który udało się zaliczyć ten wyczerpujący test walki z własnymi słabościami serdecznie gratulujemy.

 

OSTRÓDZKI EGZAMIN KARATE KYOKUSHIN

WSPIERAJ OSTRÓDZKI KLUB KYOKUSHIN KARATE

Ostródzki Klub Kyokushin Karate prosi naszych sympatyków o wsparcie w postaci przekazania 1 % podatku. Dzięki waszemu wsparciu w roku 2013 blisko70 zawodników mogło uczestniczyć w turniejach w Ciechanowie oraz Szczytnie gdzie drużynowo zajęliśmy pierwsze miejsca. SERDECZNIE WAM DZIĘKUJEMY.

 

W tym roku otrzymane środki trafią do naszego klubu w formie min. sprzętu sportowego. Dzięki temu będziemy mogli szkolić naszych zawodników na profesjonalnym sprzęcie oraz zapewnić im możliwość udziału w rywalizacji sportowej.

 

Obok plakat informacyjny  jak należy przekazać 1% podatku oraz gdzie dokonać odpowiedniego zapisu przy wypełnianiu zeznania podatkowego. Wszystkim z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji naszych celów.

 

III RODZINNY TURNIEJ TRZECH DOJO KARATE KYOKUSHIN-SZCZYTNO 2013

W dniu 08.12.2013r tradycyjnie już odbył się III Rodzinny Turniej Trzech Dojo Karate Kyokushin organizowany przez trzy zaprzyjaźnione kluby z Warmii i Mazur tj. Ostródzki Klub Kyokushin Karate, Akademia Sztuk Walki Szczytno oraz Iławski Klub Kyokushin Karate.

Tym razem gospodarzem turnieju było dojo sensei Dariusza Hrynowieckiego ze Szczytna. Zawody te zgromadziły blisko 300 osobową widownię oraz 150 zawodników startujących w konkurencjach sprawnościowych, kata oraz kumite. Należy wspomnieć że w konkurencjach sprawnościowych uczestniczyli również rodzice.

Zaproszonymi gośćmi byli poseł na sejm Pan Paweł Papke oraz znani wszystkim sensei Piotr Moczydłowski ViceMistrz Świata Karate Kyokushin oraz jego małżonka Katarzyna Krajza Moczydłowska Mistrzyni Europy Karate Kyokushin. Z naszego klubu wystartowała blisko 60-cio osobowa drużyna.

Niektórzy z naszych najmłodszych zawodników mogli sprawdzić swój hart ciała i ducha podczas walk. Kolejny raz pokazaliśmy że Ostródzki Klub Kyokushin Karate wypadł najlepiej zajmując drużynowo I miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Osu

TRENING MIKOŁAJKOWY I SZLACHETNA PACZKA

W dniu 05.12.2013 o godz. 17.30 podczas wspólnego  treningu Mikołajkowego wszystkich grup karate (zapraszamy również rodziców) w SP nr 4 w Ostródzie zbieramy dary do Szlachetnej Paczki. Pokażcie moc i dołączcie  wszyscy trenujący oraz sympatycy klubu. Poniżej opis naszej rodziny.
W skład sześcioosobowej... rodziny wchodzą: pani Marzena (40 l.), pan Janusz (40 l.) oraz ich czwórka dzieci: Magda (17 l.), Rysiek (16 l.), Wojtek (13 l.) i Wiktoria (10 l.). Rodzina znalazła się w ciężkiej sytuacji finansowej z powodu braku odpowiednich kwalifikacji, umożliwiających podjęcie lepiej płatnego zatrudnienia oraz dużego bezrobocia panującego w rejonie. Pomimo pracy obojga rodziców, przy czwórce dzieci ciężko im związać koniec z końcem. Często nie starcza pieniędzy na podstawowe rzeczy. Sześcioosobowa rodzina mieszka w jednopokojowym mieszkanku, w którym łazienka wymaga remontu, ponieważ na ścianach pojawił się grzyb. Łączny dochód rodziny wynosi 2260 zł. Po opłaceniu rachunków (361 zł) na codzienne życie pozostaje zaledwie 316 zł w przeliczeniu na osobę. Rodzinie najbardziej brakuje opału na zimę (drewna), który pomoże im przetrwać ten ciężki czas. Ogromnie potrzebna jest również żywność. Pani Marzena prosi także o odzież dla dzieci. Ucieszy się z każdej pomocy.
ŻYWNOŚĆ: kawa, herbata, mąka, cukier, olej, dżemy, konserwy mięsne, rybne, warzywa w puszkach, makaron
ŚRODKI CZYSTOŚCI: proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło, żel myjący, szczoteczki do zębów, pasty do zębów
ARTYKUŁY SZKOLNE: zeszyty, bloki, farby, klej, piórnik, nożyczki, przybory do pisania, plecak dla dziewczynki i chłopaka
WYPOSAŻENIE MIESZKANIA: wersalka (może być używana, ważne, żeby była w dobrym stanie), kołdra, pościel, poduszki, ręczniki, kafelki, klej do kafelek i fugi (może ma ktoś końcówkę, łazienka jest bardzo mała) opał na zimę- drewno
SZCZEGÓLNE UPOMINKI: Wojtek- piłka do nogi, Wiktoria - lalka, Magda - perfumy lub kosmetyk, Rysiek - kosmetyk lub perfumy, Marzena - perfumy lub kosmetyk, Janusz - kapcie
.

bottom of page