top of page

Historia powstania OKKK

 • 1989r.
  Artur Małż rozpoczyna treningi karate kyokushin w Szczycieńskiej sekcji.

 • 1995r.
  Artur Małż zdobywa w Szczytnie uprawnienia instruktora sportu.

 • 1996r.
  Artur Małż zdobywa uprawnienia instruktora karate kyokushin.

 • 1998r.
  Powstaje filia Szczycińskiego Klubu Kyokushin Karate w Ostródzie. Zajęcia prowadzi Artur Małż.Pierwszy trening odbywa się 5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Kościuszki 14 w Ostródzie.

 • 1999r.
  W Ostródzie 9 marca odbywa się pierwszy egzamin na stopnie kyu.

 • 2000r.
  SKKK filia Ostróda organizuje IV Puchar Warmii i Mazur dzieci i kadetów w Ostródzie. Zawody zostają uznane za najlepsza imprezę roku.Na I Otwartym Turnieju Karate Kyokushin "Młode Lwy" w Pszasnyszu, pierwszy medal dla Ostródy na zawodach ogólnopolskich wywalczyli Łukasz Wąs i Mateusz Krauze w konkurencji walk reżyserowanych zajmując II miejsce.

 • 2001r.
  Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie przeprowadza przy pomocy SKKK filia w Ostródzie bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia trwają ponad miesiąc. W kursie wzięło udział ponad dwieście kobiet. Prowadzacym kurs był Artur Małż.Po raz drugi 22 kwietnia SKKK filia Ostróda organizuje zawody:V Puchar Warmii i Mazur młodzików i kadetów w Ostródzie. Pierwszy złoty medal wywalczyli Piotr Sidor i Piotr Rodkowski konkurencji walk reżyserowanych w kategorii dzieci. Zawody po raz drugi zostają uznane za najlepsza impreze roku w Ostródzie.Na II Otwartym Turnieju Karate Kyokushin w Pszasnyszu bezkonkurencyjni okazali się Piotr Sidor i Piotr Rodkowski zdobywając I miejsce w walkach reżyserowanych, również II miejsce w tej konkurencji wywalczyli Bartosz Ciechanowicz i Piotr Wychudzki.

 • 2002r.
  Ostródzcy policjanci przy pomocy Ostródzkiej Sekcji Karate Kyokushin organizują po raz drugi bezpłatny kurs samoobrony dla pań. Prowadzącym kursu był instruktor karate Artur Małż.Na Mistrzostwach Polski Wschodniej w Puławach pierwszy seniorski puchar zdobył Maciej Klimiuk w konkurencji full contact w kategorii do 65kg. zajmując III miejsce.Na III Ogólnopolskim Turnieju "Młode Lwy" w Pszasnyszu II miejsce w kumite zajął Piotr Lemanowicz, I miejsce wywalczyli Piotr Sidor i Piotr Rodkowski w konkurencji walk reżyserowanych oraz II miejsce w tej samej konkurencji zdobyły Dorota Sójka i Ewa Kłosowska.Piotr Lemanowicz zdobywa srebrny medal w konkurencji kumite na IV Otwartych Młodzieżowych Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w Solcu Kujawskim.W 6-tym plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Ostródy 2001 roku Piotr Sidor i Piot Rodkowski zajmują 11 miejsce.

 • 2003r.
  W 7. plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca regionu ostródzkiego 2002 roku nasi zawodnicy zajmują:- 8 miejsce Pior Lemanowicz- 9 miejsce Maciej Klimiuk i na 12 miejscu Piotr Wychudzki.Na V Otwartych Mistrzostwach Karate Kyokushin w Inowrocławiu III miejsce w konkurencji full contact wywalcza Piotr Biegański.Na I Otwartych Mistrzostwach Gdańska jako pierwszy zdobywa puchar w konkurencji kata Szymon Zawodny zajmując II miejsce.

 • 2004r.
  Na Mistrzostwach Warmii i Mazur w Olsztynie Piotr Lemanowicz zdobywa III miejsce w konkurencji kumite full contact w kategorii do 80 kg.W 8.plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Ostródy 2003 roku nasz reprezentant Piotr Biegański zajmuje 13 miejsce.

 • 2005r.
  W 9. plebiscycie na Dziesięciu Najpopularniejszych Sportowców Ostródy 2004 roku 9 miejsce zdobywa Piotr Lemanowicz.Na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Ełku Ewelina Mirosław jako pierwsza Ostródzianka zdobywa I miejsce w konkurencji kumite light contact w kategorii do 55kg. Specjaliści od walk reżyserowanych zajmują III msc., Piotr Lemanowicz zdobywa III miejsce w kumite full contact kategoria do 80kg.Na V Warmińsko-Mazurskiej Olimpiadzie Młodzieży w Olsztynie Piotr Sidor i Piotr Rodkowski w walkach reżyserowanych zajmują III miejsce. Z kolei Ewelina Mirosław zdobywa III miejsce w konkurencji kata i kumite light contact, a Dawid Lubak wywalcza III miejsce w konkurencji kumite light contact.Na III Otwartym Turnieju Dzieci i Młodzieży we Włocławku Michał Borzuchowski zdobywa I miejsce w light contact w kategorii powyżej 50kg. Ewelina Mirosław i Piot Sidor w light contakcie wywalczają III miejsca.

 • 2006r.
  W 10. plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Ostródy 2005 roku nasi zawodnicy zajęli:- 9 miejsce Ewelina Mirosław,- 11 miejsce Dawid Lubak,- 12 miejsce Piotr Lemanowicz,- 19 miejsce Piotr Sidor/Piotr Rodkowski.Na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Dobrym Mieście Ewelina Mirosław zdobywa II miejsce w konkurencji kata i light contact, zaś Igor Dębski wywalcza III miejsce w light contact.

  Na VII Pucharze Warmii i Mazur w Iławie zorganizowanym przez nasz klub, Ostródzcy karatecy przywieźli dwa medale. Najlepiej spisał się Piotr Sidor wywalczając II miejsce w light contact kat. – 52kg., zaś drugi medal zdobywa Ewelina Mirosław w kata juniorek młodszych zajmując III miejsce.

 • 2007r.
  W 11. Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Ostródy 2006 roku nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:-11 miejsce Piotr Sidor,-15 miejsce Igor Dębski,-17 miejsce Ewelina Mirosław.Podczas 8. Mistrzostw Warmii i Mazur rozegranych w Bartoszycach ostródzcy zawodnicy przywieźli 6 medali, w tym 3 medale Ewelina Mirosław wywalczyła dwa brązowe medale w kata i light contact juniorek młodszych – 55 kg. Zaś swój ostatni medal zdobyła z Piotrem Sidorem w walkach reżyserowanych osiągając II miejsce w tej konkurencji. Dawid Lubak w kategorii light contact zdobywa III miejsce, Alicja Wasiołek II miejsce w light contact młodziczek.

  VII Otwarte Mistrzostwa Malborka skończyły się powrotem do domu z 7 medalami. Złoto w walkach reżyserowanych zdobyli Piotr Sidor i Michał Borzuchowski. Michał zajął również III miejsce w kata juniorów młodszych oraz light contact kat. – 70 kg. Dawid Lubak wywalczył III miejsce w light contact kat + 75 kg.
  IV Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych odbył się w Solcu Kujawskim. Były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi dla Piotra Sidora na których zdobywa III miejsce w konkurencji light contact młodzików do 55kg.Podczas Otwartego  Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Olsztynie najlepiej spisał się Piotr Sidor zdobywając dwa medale w tym  I miejsce w light contact młodzików do 55kg. oraz II miejsce w kata chłopców 14-15 lat. Michał Borzuchowski zajmuje III miejsce w light contact juniorów młodszych + 70 kg, zaś Igor Dębski II miejsce ale już w kategorii light contact młodzików do 55 kg.Instruktor Artur Małż podczas letniego obozu międzynarodowego, który odbył się w Krakowie zdobywa 1 kyu.

 • 2008r.
   W 12. Plebiscycie na Dziesięciu Najpopularniejszych Sportowców Ostródy 2007 nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:- 8 miejsce Ewelina Mirosław,- 11 miejsce Michał Borzuchowski,- 13 miejsce Alicja Wasiołek,- 21 miejsce Dawid Lubak.Z okazji 10-lecia filii Ostródy zostały zorganizowane IX Mistrzostwa województwa Warmińsko-Mazurskiego w Ostródzie w których wzięlo ponad 200 zawodników. Mistrzem województwa w light contact młodzików kat. -50kg. został Patryk Szczechowicz. Młoda zawodniczka Natalia Stachowicz zdobywa II miejsce w kata maluchów. Ostródzcy specjaliści w walkach reżyserowanych, czyli Piotr Sidor i Michał Borzuchowski wywalczają II miejsce w tej konkurencji. Paweł Kamiński zajmuje III miejsce w light contact kat. - 60 kg.8 marca podczas Mistrzostw Polski Makroregionu Wschodniego w Olsztynie wystartowało naszych trzech podopiecznych. Ewelina Mirosław wywalczyła III miejsce w kumite full contact seniorek kat. -55kg.Zaś Piotr Sidor i Michał Borzuchowski zdobywają III miejsce w walkach reżyserowanych.Podczas Mistrzostw Mazowsza Juniorów Młodszych w Warszawie najlepiej spisał się Piotr Sidor zdobywając trzy medale, złoto zdobył w kategorii kata, natomiast III miejsce w light contact kat. - 60 kg.Ostatni medal wywalcza z Michałem Borzuchowskim w konkurencji walki reżyserowane zajmując III miejsce.

  V Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych odbyły się 11 maja w Legnicy, na które pojechało dwóch naszych podopiecznych. Piotr Sidor wywalczył III miejsce w light contact kat.-60kg. Pierwszy historyczny medal rangi Mistrzostw Polski.Podczas V Pucharu Polski Młodzików i Juniorów Młodszych w Koszalinie, nasz etatowy medalista Piotr Sidor zdobywa II miejsce w konkurencji light contact kat.- 60kg.Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin zorganizowany w Bartoszycach był udany dla naszego zawodnika  Piotra Sidora wywalczył I miejsce w kata juniorów młodszych jak również srebro w light contact.Nasz klub zorganizował w Iławie VIII Puchar Warmii i Mazur w którym staneło do rywalizacji ponad 200 zawodników .Najlepiej się spisała Ewelina Mirosła, która wywalczyło I miejsce w kategori kumite seniorek kat.-55kg oraz została uznana za najlepsza zawodniczke zawodów. Piotr Sidor i Igor Dębski wywalczyli III miejsce w light contact, Piotr zdobył również  II miejsce w kata juniorów młodszych. Michał Borzuchowski zajał  III miejsce w kumite seniorów kat.-80kg.W Olsztynie zostały rozegrane I Otwarte Mistrzostwa Olsztyna podczas których  Piotr Sidor z sześcioletnim Bartoszem Tuckim zdobyli złota w walkach reżyserowanych. Piotr po raz drugi zdobył złoto w kategori kata oraz wywalczył III miejsce w light contact juniorów młodszych. Dawid Lubak wywalczyl II miejsce w kumite full contact + 80 kg. zaś Michał Borzuchowski w tej samej konkurencji, ale w kat. - 80 kg.zdobywa również zaszczytne II miejsce. Nasza młoda zawodniczka Wiktoria Zabujść zajmuje II miejsce w kata dziewczyn do lat 9. Ostatni medal tych zawodów wywalcza Patryk Szczechowicz w light contact kat.-60 kg. zdobywając III miejsce. Ostródzcy karatecy wrócili z siedmioma medalami.

 • 2009r.
  W 13. Plebiscycie na Dziesięciu Najpopularniejszych Sportowców Ostródy 2008 nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:- 4 miejsce Piotr Sidor,- 13 miejsce Ewelina Mirosław.Podczas X Mistrzostw województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olecku po raz drugi mistrzem województwa został Patryk Szczechowicz w light contact kat. + 60 kg. Nasi najmłodsi zawodnicy nas nie zawiedli Natalia Stachowicz zajęła II miejsce w kata jak również Bartosz Tucki zdobywa II miejsce w kata maluchów oraz z Piotrem Sidorem po raz kolejny wywalczają II miejsce w walkach reżyserowanych. Oprócz tego Piotr zajmuje II miejsce w semi contact oraz III miejsce w kata juniorów młodszych.Ewelina Mirosław zdobywa III miejsce w kumite seniorek full contact kat. - 55 kg oraz Wojciech Rama zajmuje III miejsce w kumite senior  kat.+80 kg.W dniu 28 marca podczas Mistrzostw Polski Makroregionu Wschodniego w Puławach wystartowało naszych trzech podopiecznych. Ewelina Mirosław wywalczyła III miejsce w kumite full contact seniorek kat. -55kg. Zaś Piotr Sidor i Michał Borzuchowski zdobywają III miejsce w walkach reżyserowanych.VI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych odbyły się  w Kielcach, na które pojechał Piotr Sidor wywalczając  II miejsce w light contact kat.-60kg. Poprawiając swe ubiegłoroczne osiągniecie.Na VIII Otwarte Mistrzostwa Malborka pojechało 5 naszych podopiecznych. Najlepiej spisała się Ewelina Mirosław wywalczając I miejsce w full contact kumite seniorek kat.- 55kg. Nasz etatowy medalista Piotr Sidor zdobył dwa srebrne medale w light contact jak również w walkach reżyserowanych ze swym partnerem od walk Bartoszem Tuckim. Rafał Orkwiszewski zdobywa III miejsce w light contact kat. -60 kg. Tomasz Zabujść w full contact kumite senior wywalcza II miejsce.W Olsztynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików na które pojechalo trzech naszych reprezentantów. Tomasz Neugebauer zajmuje III miejsce w konkurencji light contact kategoria - 65 kg.W trakcie XXXVI Wschodnioeuropejskiego Letniego Obozu w Krakowie odbył się egzamin na stopnie Kyu i Dan. Podczas tego obozu instruktor Artur Małż zdał pomyślnie egzamin  na 1 dan.

  Podczas XII Mistrzostw Polski Policji Karate Kyokushin które odbyły się w Szczytnie. Ewelina Mirosław studentka Wspol zdobywa III miejsce w kategorii Open Kobiet.
  Na Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju  Karate Kyokushin w Bartoszycach, które odbyły się 5 grudnia Patryk Lewandowski w light kontakcie kadeci zdobywa I miejsce. Bartosz Tucki w konkurencji kata maluchy chłopców wywalcza I miejsce. Zuzanna Wierzbicka zajmuje II miejsce w kata maluchy dziewcząt. Wiktoria Zabujść w light kontakcie dzieci dziewcząt zdobywa III miejsce tak samo jak Daniel Marchlewski w light kontakcie chłopców. Paweł Kamiński w light kontakcie juniorów młodszych w kategorii wagowej -65 kg zajmuje III miejsce.

 • 2010r.
  W 14. Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Ostródy 2009 roku nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:- 5 miejsce Piotr Sidor,-13 miejsce Ewelina Mirosław.

  Na zawodach w Dobrym Mieście Zuzanna Wierzbicka w konkurencji kata maluchy dziewczęta zdobyła I miejsce. Ewelina Mirosław konkurencji kata seniorek +18 lat wywalczyła I miejsce.Natomiast II miejsce na zawodach w kata maluchy chłopcy zdobył Bartosz Tucki. W konkurencji lekki kontakt młodziczki Ewa Wiśniewska wywalczyła III miejsce. Zaś Paweł Kamiński w juniorach młodszych w kategorii wagowej do 65 kg. zajął III miejsce. Podczas XIII Mistrzostw Polski Policji Karate Kyokushin które odbyły się w Szczytnie. Ewelina Mirosław studentka Wspol zdobywa III miejsce w kategorii Open Kobiet. 

 • Powstaje Ostródzki Klub Kyokushin Karate

bottom of page